Atrakcje turystyczne Bielska-Białej

Bielsko-Biała, położone w województwie śląskim, stanowi doskonałe miejsce na wakacje. Świetna lokalizacja u podnóża Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego zapewnia piękne krajobrazy oraz liczne górskie szlaki w okolicy. Bielsko-Biała zachwyci nas także dużą liczbą zabytków oraz bogatą historią w tle. Wiele fascynujących atrakcji czeka na turystów w tym mieście.

Bogata baza noclegowa zapewni nam przyjemne warunki na cały pobyt w Bielsku-Białej. Koniecznie wybierzmy pasujące nam miejsce z szerokiej oferty. W mieście funkcjonuje przyjazny Dom Turysty PTTK. Jakie jeszcze noclegi Bielsko-Biała może nam zaproponować? Być może zainteresują nas tutejsze hotele, hostele, pokoje gościnne lub pensjonaty. W mieście znajdziemy także ośrodki wypoczynkowe oraz apartamenty.

W okolicy Bielska-Białej utworzono dwa parki krajobrazowe: Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego oraz Park Krajobrazowy Beskidu Małego. Przez miasto przepływa urocza rzeka – Biała. Miłośnicy sportu i rekreacji z pewnością nie będą się tutaj nudzić. Liczne szlaki turystyczne oraz bogate walory przyrodnicze zachęcą do aktywnego wypoczynku nie jednego leniucha. Niewątpliwie warto odwiedzić Dolinę Wapienicy. Uroczy zakątek jest położony na terenie Beskidu Śląskiego. Rzeka Wapienica oraz jej dopływ Barbara na tle górskich szczytów prezentują się naprawdę zjawiskowo. Warto obejrzeć tutejszą zaporę wodną oraz sztuczne jezioro Wielka Łąka. Dolina Wapienicy jest ceniona szczególnie z powodu zachowanej tutaj dzikiej przyrody. W niewielu miejscach możemy podziwiać tak uroczy, naturalny krajobraz beskidzki.

Miasto jest bogate w cenne i zabytkowe miejsca. Znajdziemy tutaj również liczne obiekt sakralne przedstawiające różne style architektoniczne oraz pochodzące z odmiennych epok. Kościół Opatrzności Bożej wybudowano w XVIII wieku. Okazała świątynia reprezentuje styl późnobarokowy. Uważa się, że tutejsza architektura jest inspirowana w dużym stopniu XIX-wiecznym neobarokiem austriackim. Piękne wieżyczki kościoła górują nad miastem. Ciekawy obiekt zachwyci nas także swoim wnętrzem. Uwagę przyciąga niewątpliwie ambona w kształcie łodzi, witraże z postaciami apostołów oraz obraz „Cudowne rozmnożenie chleba”. Wielu turystów zachwyca się także stacjami drogi krzyżowej. Koniecznie zajrzyjmy do tego pięknego kościoła.