Borsk – raj dla wędkarzy

W dzisiejszym tekście przedstawimy kilka informacji na temat Borska, czyli małej miejscowości turystycznej położonej na Pojezierzu Kaszubskim (https://pl.wikipedia.org/wiki/Pojezierze_Kaszubskie). Będąc dokładniejszym, jest to wieś kaszubska, która znajduje się w województwie pomorskim, na terenie powiatu kościerskiego. Dodatkowo podlega ona pod zarząd gminy Karsin.

Największą atrakcją turystyczną tego miejsca jest Jezioro Wdzydze, które każdego roku odwiedzane jest tłumnie przez dziesiątki tysięcy naszych rodaków, jak i gości zza granicy. Co ciekawe, miejscowość ta, jak i graniczące z nią jezioro, są częścią Borów Tucholskich, które zalicza się do najstarszych lasów na terenie całego kraju. Dzięki temu powietrze, które przyjdzie nam tutaj  oddychać, przesycone jest świeżością, jaka powinna być uznawana za lek na wszelkie dolegliwości duszy. Wody jeziora Wdzydze zaliczono na podstawie badań do II klasy czystości. Cały akwen jest objęty przez obszar Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, co czyni to miejsce jeszcze bardziej wyjątkowym. Jezioro jest uwielbiane przez wędkarzy, którzy godzinami mogą siedzieć nad jego brzegami i oddawać się swojej ulubionej czynności. Najczęściej występującym gatunkiem ryb w tym jeziorze jest troć.

Borsk jako miejsce wypoczynku na pewno nikogo nie zawiedzie. Szeroki wachlarz możliwości noclegowych sprawia, że każdy znajdzie tu dobre miejsce dla siebie (). Rezerwacji noclegów można dokonać przez internet – wystarczy wpisać hasło: „noclegi Borsk” w wyszukiwarkę internetową, a pokaże nam się sporo wyników ofert miejsc do spania. Noclegi znajdziemy tu w licznych hostelach, pensjonatach czy kwaterach prywatnych. Z pewnością każdy wybierze coś dla siebie.

One thought on “Borsk – raj dla wędkarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *