Indiańska wioska i jazda konna po Jantarze

Jantar jest piękną, niezwykle malowniczą miejscowością, położoną w województwie pomorskim. Leży na pograniczu Żuław Wiślanych oraz Mierzei Wiślanej. Mimo, iż jest to wieś, baza noclegowa, gastronomiczna, a przede wszystkich zaplecze turystyczne rozwinięte jest na najwyższym poziomie. Nie brakuje tutaj wspaniałych atrakcji, a turyści mogą liczyć na niedrogie kwatery i na wakacyjne domostwo, sprawdź katalogi w internecie pod hasłem "➩Jantar noclegi" na stronie meteor.

Jantar jest miejscowością niezwykłą i nie ulega to żadnej wątpliwości. Nazwa miejscowości pochodzi od dawniej używanej nazwy bursztynu. Jak wiadomo, skarby pozyskiwane są właśnie na terenie tej miejscowości. Każdy przy odrobinie szczęścia ma szansę odnaleźć w piasku prawdziwe morskie skarby. Każdego roku odbywają się tutaj także Mistrzostwa Świata w Poławianiu. Jeżeli natomiast pragniemy obejrzeć okazy absolutnie unikalne i niepowtarzalne, możemy wybrać się do tutejszego Muzeum. Wizyta w nim z pewnością pozostawi po sobie niezwykłe wspomnienia.

Jantar jest miejscowością nadmorską, nie może więc zabraknąć tutaj morskich zalet. Do najbardziej popularnych należy z całą pewnością morskie kąpielisko, strzeżone przez wykwalifikowanych ratowników WOPR. Nie brakuje również innych miejsc, które warto odwiedzić, spędzając tutaj swój urlop. Przede wszystkim warto przewieźć się kolejką wąskotorową. Możemy nią dojechać aż do Malborka. Kolejną fantastyczną atrakcję oferuje również klub jeździecki ➩"Buffalo Bill". Możemy odbyć wycieczkę brzegiem morza, poruszając się konno. Nie ma chyba nic piękniejszego niż zachód słońca nad morzem, oglądany z siodła. Wcale nie trzeba być zawodowcem, by wybrać się na taką wyprawę, poradzą sobie nawet nowicjusze w tej dziedzinie sportowej.

Dzieci z pewnością zachwycone będą wyprawą do Wioski Indiańskiej. Tutaj przywitają nas radosne okrzyki Indian, poznamy ich tradycje, kulturę, posmakujemy kulinarnych przysmaków. Pobyt w tej wiosce będzie prawdziwą frajdą, nie tylko dla najmłodszych. Fantastyczną opcją będzie też wizyta w "Pasiece u Strusi". Możemy poznać tajemnice hodowli tych wyjątkowych ptaków, zobaczyć piękne okazy, a także obejrzeć prezentowane tematyczne wystawy. To wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Większość przybywających do Jantaru chętnie odwiedza wyjątkowy Park Owadów Art. Podziwiać można imponujące swoim wielkością rzeźby owadów, a także prawdziwe żywe gatunki z różnych krajów.