Mały przewodnik po Łukęcinie

Łukęcin to jedno z najmniejszych i najbardziej zacisznych polskich uzdrowisk. Niewątpliwie największym walorem jest czystość powietrza, plaży, morza oraz sama jego odległość od miejscowości, która wynosi kilkaset metrów. Plaża ma klifowy, ostry brzeg, co również jest duża atrakcją i nietypowym widokiem. Baza noclegowa składa się z dużych ośrodków wypoczynkowych i uzdrowiskowych. Noclegi tutaj to jednak nie tylko małe pensjonaty i hotele.

Jest tu również coś dla osób z większymi fizycznymi aspiracjami lub… mniejszym portfelem. Mowa tu o polach namiotowych i campingowych, korzysta z nich bardzo dużo młodzieży. Czy to znaczy, że nie ma tu żadnej namiastki luksusu? Dla fanów bardziej wyrafinowanej fizycznej rozrywki znajduje się tu pole golfowe Golf and Relax, mieści się ono między Łukęcinem, a sąsiednią miejscowością Dziwnówkiem. Mamy tu profesjonalną wypożyczalnie sprzętu, a samo pole wyposażone jest w 10 dołków i 20 torów do gry w minigolfa. Jeżeli mamy ochotę skosztować tego sportu, a mamy kompleksy z racji braków umiejętności gry, to nie powinniśmy się martwić. Od maja do października każdego roku organizowane są tu kursy i szkolenia z gry w golfa i minigolfa.

Jednak nikt nie przyjeżdża do Łukęcina, aby cały czas spędzić na wyrafinowanych grach. Tu szukamy przede wszystkim spokoju i ukojenia w ciszy. Miejscowość w większości pokryta jest drzewami iglastymi. Dzięki bliskości morza oraz powietrza bogatego w jod drzewa iglaste tworzą specyficzny i niepowtarzalny mikroklimat, który bardzo dobrze wpływa na organizm oraz wydolność płuc. Morskie powietrze, wsparte czystą woda działa bakteriobójczo i antywirusowo, dlatego też każdy oddech w tym miejscu jest dla nas dobry i powinno się tu spacerować jak najczęściej. Klimat Łukęcina ma również dobry wpływ na krążenie. Organizm regeneruje się tu po prostu szybciej.

Główna ulica miasta prowadzi wzdłuż morza, dlatego też możemy jednocześnie podziwiać piękno miasta, jak również cieszyć się widokami wody z wyższej perspektywy i napawać nasz organizm zdrowym powietrzem, jednocześnie cieszyć się ciszą i spokojem. Miejsca przeznaczone dla osób chcących się wyciszyć, nabrać zdrowego dystansu i przy okazji podreperować zdrowie i układ odpornościowy. Łukęcin nie potrzebuje przewodników, każdy wie co chce tu robić i cele się spełniają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *