Międzywodzie – wymarzone miejsce na urlop

Jeżeli pragniesz spędzić swój urlop w wyjątkowym miejscu, to my mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję. Dlaczego nie spędzić swojego urlopu w Międzywodziu? Ta niewielka wieś, licząca zaledwie około 700 mieszkańców, w sezonie letnim potrafi ugościć tysiące turystów nie tylko z Polski. Słynie przede wszystkim z bardzo wysokich klifów, których wysokość dochodzi nawet do 93 metrów nad poziomem morza, co sprawia, że widok z nich jest nieziemski i najpiękniejszy nad całym Bałtykiem. Warto wspomnieć, że miejscowość ta położona jest na wyspie Wolin tuż na skraju Wolińskiego Parku Narodowego. Piękno natury i występowanie rzadkich okazów ptaków to dodatkowe atuty tych okolic, z pewnością zachwycą niejednego ornitologa, ale także osoby, które na co dzień niekoniecznie pasjonują się tym tematem. Niezależnie od tego czy interesujemy się ornitologią, czy nie – lornetka może okazać się tu przydatna, a nawet niezbędna.

Mimo, że wieś nie jest duża, potrafi pomieścić dużą ilość turystów – baza noclegowa jest tutaj bardzo dobrze rozwinięta, a typ noclegu możemy sami wybrać w zależności od naszego upodobania. Pola namiotowe, biwakowe czy może wynajęcie domku lub pokoju – wszystkie te opcje wchodzą w grę. Noclegi w Międzywodziu cieszą się popularnością ze względu na wyjątkową okolicę oraz interesujące atrakcje turystyczne, jakie na nas czekają na całej wyspie Wolin.

Naszą przygodę powinniśmy zacząć od zwiedzenia wcześniej wspomnianego Wolińskiego Parku Narodowego. Do rzadko występujących okazów ptaków należy tutaj między innymi orzeł bielik. Również flora potrafi nas zachwycić swoją wyjątkowością – możemy tutaj podziwiać rokitnika zwyczajnego, który porasta wysokie klify. Warto udać się na spacer jednym z oznaczonych szlaków, a do wyboru mamy tutaj szlak czerwony wiodący brzegiem morza, szlak niebieski oraz zielony. Dużą popularnością cieszy się tutaj także plaża w Międzywodziu, na której możemy plażować cały upalny dzień, a wieczorem wybrać się do okolicznych klubów i barów na imprezę. Międzywodzie zdecydowanie pozwoli Ci odpocząć, zrelaksować się i zregenerować siły. Jest to jedna z tych miejscowości, w której możesz liczyć na połączenie przyjemnego z pożytecznym.