Miedzyzdroje – plaże i molo

Międzyzdroje to jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych nad polskim morzem. W okresie wakacyjnym do tego miasta, położonego na wyspie Wolin, przyjeżdża tysiące turystów, a szczególnie tłoczno jest tu w czasie corocznego Festiwalu Gwiazd. Międzyzdroje na początku sezonu urlopowego goszczą największe polskie gwiazdy oraz tłumy fanów i turystów, którzy na żywo chcą zobaczyć idoli znanych ze szklanych ekranów. Mimo, że kategorie noclegowe w Międzyzdrojach są bardzo różnorodne i liczne, gdyż mieści się tu kilka hoteli i pensjonatów, zakład uzdrowiskowy, kilkadziesiąt domów wczasowych i wiele prywatnych kwater, w czasie festiwalu trudno tu o wolne noclegi.

Dzięki licznym walorom Międzyzdroje są jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości w czasie całego sezonu urlopowego. Łagodny mikroklimat, lesiste wzgórza dookoła i doskonała, piaszczysta plaża to najmocniejsze strony miasta. Poza tym, turyści znajdą tu świetnie przygotowaną infrastrukturę gastronomiczno–usługową. Restauracje, kawiarnie, puby i smażalnie ryb, a także miejsca, gdzie można pobawić się nocą to mocna strona Międzyzdrojów. W kurorcie znajduje się szeroki pas wybrzeża, ciągnący się niemal wzdłuż całego miasta, aż do granicy Wolińskiego Parku Narodowego na wschodzie. Od północy i zachodu rozciąga się otwarta przestrzeń. W żadnym innym miejscu na całym polskim wybrzeżu nie widać lepiej zachodów słońca niż na plaży w Międzyzdrojach. Na terenie miasta w sezonie wytyczone są dwa strzeżone kąpieliska morskie: kąpielisko Międzyzdroje Zachód, ciągnące się od molo na zachód na przestrzeni około 500 metrów (z wyłączeniem 50 metrowego pasa bezpieczeństwa) oraz Międzyzdroje Wschód. Poza terenem miasta funkcjonuje też plaża dla naturystów – Międzyzdroje Lubiewo. Także ta plaża jest bardzo piaszczysta i szeroka. Dostać się na nią można korzystając z ostatniego zejścia w okolicach parkingu przy ulicy Gryfa Pomorskiego, a następnie kierując się w lewo w stronę Świnoujścia. Jest ona częścią szlaku spacerowego z Ahlbeck do Międzyzdrojów. Poza plażami najwięcej czasu turyści spędzają na molo, to znak rozpoznawczy miasta. To najdłuższa betonowa konstrukcja tego typu w Polsce. Pierwszy drewniany pomost stał tu już w roku 1884. Obecnie molo ma długość 395 metrów i jest nie tylko ulubionym miejscem spacerów turystów przyjeżdżających do Międzyzdrojów, ale pełni także funkcję portu. Z tego miejsca można popłynąć statkiem do Świnoujścia lub niemieckich portów wyspy Uznam.