Muzea w Łebie

Łeba to miejscowość, która ma w zanadrzu naprawdę dużo atrakcji. Znajduje się w niej wiele znakomitych muzeów. Muzea te są ciekawym miejscem dla koneserów zabytków, kultury i sztuki. Warto zauważyć, że katalog miejsc noclegowych w Łebie: {} zawiera oferty tak umiejscowione, aby turyści nie mieli większych problemów z dostępem do atrakcji. Nie skorzystanie z nich byłoby po prostu nierozsądne.

Najpopularniejszym muzeum w Łebie jest to, znajdujące się w centrum, nieopodal Skweru Rybaka. Nosi nazwę Muzeum Motyli z Władysławowa. Wystawa jest stała. Oznacza to, że jest dostępna dla turystów, nie tylko w danym okresie czasu. W skład Muzeum Motyli wchodzi ponad sto gablot entomologicznych, w których turyści mogą dostrzec i obejrzeć łącznie ponad trzy i pół tysiąca motyli i innych owadów. Warto zaznaczyć, że zwierzątka te pochodzą praktycznie z całego świata. Wśród motyli znajdziemy taki gatunek jak Attacus Atlas, których rozmiar dochodzi do nawet 28 centymetrów. W skład eksponatów wchodzą także inne ciekawe owady – chrząszcze, straszyki czy pluskwiaki. Ciekawą atrakcją dla najmłodszych turystów jest przygotowany przez personel prosty test o motylach. Dodatkowo przy wyjściu z muzeum możemy zakupić pamiątki, związane oczywiście z entomologią. Każdy turysta zainteresowany tematem znajdzie na pewno coś tam dla siebie.

Kolejnym muzeum, jakie warto zobaczyć jest Illuzeum, które ujawnia tajemnice sztuczek optycznych. Wystawa prezentuje dziwne obrazy i paradoksy optyczne. Pokazane są również sposoby na zrobienie zabawnych trików. W muzeum opisany jest także sposób działania Zeotropu – czyli pierwszego w historii zmieniacza obrazów. Wśród eksponatów znajdziemy również inne zabawki optyczne z XIX i XX wieku. Illuzeum to miejsce, gdzie można połączyć dobrą zabawę z nauką. Każdy turysta, nieważne czy młodszy czy starszy, znajdzie tutaj coś co go zainteresuje. Interaktywne wystawy zapewniają przecież wiele zabawy i nauki. Są pouczające i jednocześnie zabawne. Illuzeum to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi.

Na samym końcu  Podsumowując, Muzeum Motyli, jak i Illuzeum to miejsca idealne dla turystów głodnych wiedzy i spragnionych rozrywki. Każdy turysta w muzeach tych spędzi miło i interesująco swój wolny czas.

One thought on “Muzea w Łebie

  1. Muzeum Motyli to naprawdę ciekawe miejsce, inne niż wszystkie muzea w których do tej pory byłam. Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *