Okuninka dla rodziców

Chcąc wybrać się na wakacje, czeka nas wiele przygotowań, do których warto jest się przyłożyć dzięki czemu czeka nas wymarzony wypoczynek w malowniczym miejscu, połączony z niższymi kosztami, które uzyskane zostają w drodze wyboru najlepszych ofert. Problem może pojawić się w sytuacji, gdy na urlop wybieramy się z dziećmi, które wymagają więcej uwagi, specjalnego łóżeczka w pokoju i konkretnych atrakcji, dzięki którym unikniemy nudy. Wszystko to powoduje, że nie możemy się decydować na pierwszy z brzegu kurort, który wpadnie nam w oko. W tym celu musimy zapoznać się z poszczególnymi ośrodkami i pensjonatami, dzięki czemu wiemy, na co się piszemy.

Okuninka jest szczególnie przyjaznym dzieciom miejscem, położonym na malowniczym Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim, które znajduje się w województwie lubelskim. Liczne jeziora w okolicy to prawdziwa atrakcja dla najmłodszych, którzy szczególnie latem lubią zażyć ożywczej kąpieli. Tu ośrodki letniskowe rozlokowane są wzdłuż brzegu jezior, dzięki czemu w dużym stopniu ułatwiają poruszanie się zwłaszcza z wózkiem. Ponadto plaża wyposażona jest w specjalne podkłady do prowadzenia po nich czterech kółek. Nie zabraknie też frajdy, którą możemy dziecku zapewnić, wypożyczając rowerek wodny czy pozwalając na korzystanie z innych form rozrywki wodnej. Można też spróbować sportów wodnych, dzięki czemu maluch może odkryć swoją pasję, a my bezpieczni o pociechę oddamy ją w ręce profesjonalnego instruktora.

Nie zapominajmy tez o szlakach turystycznych oplatających osadę, na które możemy się wybrać na końskim grzbiecie, co szczególnie powinno przypaść do gustu najmłodszym turystom. Jest też wiele do zwiedzania, co może niekoniecznie wydawać się dla dziecka ciekawe, ale z pewnością taka lekcja histori na długo pozostanie w jego pamięci.

Baza noclegowa jest dosyć duża (do sprawdzenia na Meteorze), choć zaledwie część ze znajdujących się tu pensjonatów oferuje dostawkę łóżeczka dziecięcego. Wśród pomocnych ośrodków wymienić można Eko-Różankę, Babie Lato, Vanillę i Willę Słoneczną. To miejsca, w których nasza pociecha będzie mile widziana, zapewniony będzie jej komfortowy nocleg oraz znajdziemy kącik zabaw, zazwyczaj umieszczony w części restauracyjnej. Pamiętajmy, że dobrze zorganizowany pobyt ogranicza problematyczne sytuacje do minimum, zatem postarajmy się o taki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *