Pokryty śniegiem Kazimierz Dolny

Planując odpoczynek oraz rezerwując nocleg w Kazimierzu Dolnym, większość z turystów ma założenie, iż miasto to żyje głównie w okresie letnim – nic bardziej mylnego. Choć trzeba przyznać, iż jest on wtedy zdecydowanie żywy, wesoły i tętniący życiem. Osoby, które poszukują cichego oraz spokojnego spędzenia czasu w atmosferze nostalgicznej oraz uroczej miejscowości watro, aby wybrały się tu w okresie zimowym. Przed i po oraz w trakcie samej zimy do Kazimierza Dolnego przybywa znacznie mniejsza ilość turystów, dzięki czemu miasteczko przybiera zwolnione tempo. Łatwiej także w tym okresie  wybrać kazimierską  kwaterę z dostępnych w tutejszej bazie noclegowej, w atrakcyjnej cenie wynajmu.

Szczególnie piękna jest jesień, gdy miasto spowija płaszcz złotych barw, a samo miasteczko jest miejscem, w którym świat zdecydowanie zwalnia swój byt. Każdy, kto odwiedzał to miejsce tą porą roku i widział na własne oczy jesienne mgły, setki spadających liści z drzew, powróci tutaj jeszcze wiele razy. Po jesieni zaś, gdy nastanie zima to okres, gdy miasto to jest najmniej znane wśród turystów tu bywających. Już sam widok wąwozów, tak popularnych w tych rejonach, przysypanych białym puchem, mocno napawa duszę doznaniami, które kształtują naszą wrażliwość. Bardzo atrakcyjne, zarówno dla całej rodziny, jak i w pojedynkę, jest wybranie się na spacer, choć to nie jedyna atrakcja, której można tu doświadczyć zimą.

Już od kilku lat, jest czynna stacja narciarska, w odległości jednego kilometra od kazimierskiego rynku. Stacja ta posiada bardzo atrakcyjny widok na przełom Wisły i to właśnie jest jej główną atrakcją, oczywiście poza możliwością jazdy na nartach. Można na nich jeździć, po znakomicie przygotowanych trasach zjazdowych, gdzie odnajdą się zarówno osoby dopiero rozpoczynające przygodę z tym sportem, jak i już doświadczeni użytkownicy dwóch desek. Trasy są ubijane ratrakiem oraz oświetlone. Poza nartami można tu zorganizować kulig, w którego trakcie można zatrzymać się na ognisko w lesie. Dodatkowo, znajdują się tu wypożyczalnie sanek oraz nart biegowych. Dla fanów bardziej ekstremalnych form sportów bądź rozrywek, istnieje możliwość wypożyczenia skuterów śnieżnych, bądź jazdy samochodami osobowymi po dzikich terenach. Warto więc wynająć na kilka dni nocleg w Kazimierzu Dolnym zimą i poznać to miasto z zupełnie innej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *