Przyrodnicza strona Wysowej-Zdroju

Wysowa-Zdrój to przede wszystkim uzdrowisko z ciekawym Parkiem Zdrojowym, sanatoriami i wieloma ciekawymi atrakcjami, które stanowią o turystycznej atrakcyjności tego miejsca. Jest to miejscowość położona w górach, tuż przy granicy Polski ze Słowacją, tak więc łatwo się domyślić, że znajdziemy tu sporo obiektów, które należą do górskich szlaków architektury drewnianej. Są to liczne kościoły, cerkwie i kapliczki.

Oczywiście, jak przystało na miejscowość uzdrowiskową, główną atrakcją jest tutaj przepiękny Park Zdrojowy, w którym możemy skorzystać z pijalni wód mineralnych, których znajdziemy aż 12 rodzajów. Baza noclegowa zaś jest znakomicie rozwinięta, miasto zmodernizowało się pod względem turystycznym już w czasach powojennych i idzie do przodu cały czas. Znajdziemy tu nie tylko wiele sanatoriów, które dominują w mieście uzdrowiskowym, ale również hotele, – meteor-turystyka.pl/noclegi,wysowa-zdroj,0.html – liczne pensjonaty.

W południowej części Polski, podczas wojny bardzo często powstawały cmentarze wojenne – wikipedia.org/wiki/Cmentarz_wojenny -, które również znajdziemy w Wysowej-Zdroju, upamiętniają one żołnierzy poległych w walkach i stanowią ich miejsce spoczynku. Ciekawą atrakcją, szczególnie dla rodzin z dziećmi będzie ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza "Dolina Łopacińskiego", która znajduje się w lesie, została utworzona i jest zarządzana przez Nadleśnictwo Łosie. Ma 3 kilometry długości a w jej skład wchodzi 12 przystanków tematycznych, które opowiadają o okolicznej przyrodzie. Rozpoczyna się w Wysowej, a kończy się w Hańczowej, na końcu jest możliwość zorganizowania sobie ogniska, co dodatkowo umili tego typu wypad.

Dla osób lubiących sport dobrym pomysłem może być aktywne spędzenie czasu wolnego na boisku Orlik oraz na pobliskich kortach ziemnych. Co ciekawe boisko w sezonie zimowym zamienia się w lodowisko, które jest bardzo popularne wśród okolicznych turystów i mieszkańców. Dodatkowo znajdziemy takie atrakcje jak dwa ośrodki jazdy konnej, Park Linowy, park wodny w dwóch sanatoriach – "Glinik" i "Biawena", które są również dostępne dla osób niekorzystających z sanatorium. Ponadto wieś słynie z wielu pięknych szlaków pieszych, rowerowych ale i również konnych – te ostatnie są bardzo ciekawe, możemy z nich korzystać w ramach jazd konnych w dwóch ośrodkach, które znajdują się w najbliższej okolicy.