Relaksujący urlop w Ustroniu

Ustroń jest bez wątpienia jednym z najpowabniejszych miast położonych w Beskidzie Śląskim. Jego malownicza lokalizacja w dolinie rzeki Wisły pomiędzy Czantorią Wielką i Równicą przyciąga każdego roku tysiące turystów zarówno z kraju jak i zza granicy. Do miejscowości dojechać można trasą szybkiego ruchu z większości dużych miast w Polsce – z Katowic, Krakowa, Wrocławia, Warszawy i z Łodzi. Stąd już tylko rzut beretem do pobliskich wsi i miasteczek takich jak Brenna, Istebna, Szczyrk czy Wisła. Można też bez problemu odwiedzić sąsiednie Czechy lub piękną o każdej porze roku Słowację. Ustroń to nie tylko fantastycznie zielone krajobrazy, atrakcje dla rządnych przygód, ale również wspaniale rozwinięta baza noclegowa, bogata oferta gastronomiczna oraz niezliczone atrakcje w postaci imprez kulturalnych czy sportowych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie ulega wątpliwości, że Ustroń jest rewelacyjny zarówno na wypoczynek na łonie natury jak i stanowi świetne miejsce na rehabilitację oraz leczenie, a także uprawianie wszelkich form aktywności ruchowej.

Po pierwszych zachwytach pięknem okolicznego krajobrazu, warto udać się na niezliczone szlaki turystyczne i spacerowe oraz bardzo dobrze przygotowane trasy rowerowe. Można też wjechać nowoczesną kolejką na Czantorię (sprawdź szczegóły), a także skorzystać z letniego toru saneczkowego. Niewątpliwą atrakcją Ustronia jest widok ze szczytu Czantorii, o czym świadczą zawsze tam obecne rzesze zwiedzających. Osoby z ponadprzeciętną kondycją fizyczną wchodzą pieszo czerwonym szlakiem na Równicę. Pozostali mogą tam wjechać autem lub rowerem. Natomiast pod szczytem Równicy do dyspozycji wczasowiczów pozostaje bardzo fajny park linowy oraz tzw. Extreme Park, w którym przez cały rok kalendarzowy funkcjonuje tor saneczkowy. Wielbiciele zwierząt i ptaków mogą odwiedzić Leśny Park Niespodzianek, gdzie spotkanie z żubrem, jeleniem, danielem czy muflonem jest niemal pewne.

Przybysze pragnący posmakować regionalnych specjałów powinni zajrzeć do lokalnych karczm, których w Ustroniu jest bez liku. Warto posmakować tutejszych, niekiedy bardzo wyszukanych potraw i sprawić rozkosz swojemu podniebieniu. Bez wątpienia należy spróbować placków ze szpyrkami, zbójnickiej pieczeni i koniecznie pstrąga po góralsku. Jako przystawka idealny jest chleb ze smalcem. Obfitujący w atrakcje dzień można zakończyć w jednym z licznych hoteli lub dziesiątek kwater prywatnych (sprawdź szczegóły). Noclegi w Ustroniu są przygotowane tak, aby zaspokoić nawet najbardziej wyszukane potrzeby gości. Ustroń to idealna miejscowość o każdej porze roku. Warto się o tym przekonać na własnej skórze.