U podnóża Beskidu Małego – Międzybrodzie Bialskie

Międzybrodzie Bialskie położone jest wśród sosnowych zalesień, u podnóża Beskidu Małego. Województwo śląskie w tym miejscu, posiada niesamowity krajobraz, którego jednym z największych atutów jest sporej wielkości jezioro Międzybrodzkie. Pobyt w kurorcie zapewnia niezapomniane chwile dzięki doskonale zorganizowanej ofercie jaką proponują nam noclegi Międzybrodzie Bialskie. Większość z ośrodków wypoczynkowych zlokalizowana jest na brzegu jeziora, pozostałe pozwalają cieszyć się górskim klimatem, cała jednak baza noclegowa – https://meteor-turystyka.pl/ – zapewnia wyjątkowy komfort i piękne widoki.

Góra Żar i Kiczera to najwyższe szczyty w okolicy, na które dostać się możemy za pomocą wyciągu. Latem warto jednak pokusić się o spacery po tutejszych szlakach turystycznych, spośród których część zapewnia możliwość zdobywania szczytów. Zima przeznaczona jest tu dla sportowców, nawet amatorsko uprawiających narciarstwo. Znajdują się tu bowiem aż dwa stoki narciarskie, których trasy proponują różny poziom trudności. Warto w tym temacie zasięgnąć także informacji o innych ośrodkach sportów zimowych – np. w Zakopanem.

Latem wśród turystów odwiedzających Międzybrodzie Bialskie najpopularniejszą rozrywką jest aktywność fizyczna związana z wodą. Jezioro Międzybrodzkie posiada strzeżone kąpielisko, na którym dostępne są tradycyjne rozrywki, takie jak rowerki wodne czy pontony. Dla podróżnych lubiących mocniejsze wrażenia, polecana jest oferta żeglowania. Tu swobodnie można rozwinąć żagle, również te mniejsze do surfingu. Kajaki to tez propozycja ciekawa, a międzybrodzkie trasy spływów, dostarczą nam wiele emocji i adrenaliny. Warto też dla relaksu, usiąść z wędką, która zapewni nam świeżą kolację.

Wśród ciekawej rozrywki, należy wymienić loty paralotnią i szybowcem. To niesamowita okazja do zapoznania się z okolicą z lotu ptaka, której nie zyskamy w okolicznych osadach. Przemieszczanie się między pobliskim Żywcem i Bielsko-Białą, możliwe jest dzięki kolejce, która sama w sobie jest interesującą przygodą.

W niedalekiej odległości od Międzybrodzia Bialskiego, możemy skorzystać z parku linowego i torów saneczkowych, a przyjemnością dla oczu będzie panorama dostępna z punktu widokowego na górę Żar. Międzybrodzie Bialskie to atrakcyjny kurort wypoczynkowy, który zachwyci nas bez względu na porę roku. Pobyt w tym miejscu jest prawdziwą skarbnicą rozrywki, która umili nam czas urlopu. Międzybrodzkie oferty noclegowe zapewnią nam możliwość odprężenia się w wysokim standardzie, za który przyjdzie nam zapłacić już od 40 złotych za dobę.

2 thoughts on “U podnóża Beskidu Małego – Międzybrodzie Bialskie

  1. Pewnie że nie tylko, ja np, już całą południową Polskę zwiedziłem, polecam Wam Karpacz w Karkonoszach i Szczawnicę w Pieninach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *