Uroki Iwonicza-Zdroju

Gdy idzie zima, a wraz z nią ferie zimowe, decydujemy się na wyjazdy w gronie rodziny lub z przyjaciółmi. Nie ulega wątpliwości, że polska baza noclegowa jest na tyle rozwinięta, że każdy wielbiciel sportów zimowych znajdzie coś dla siebie. Nie trzeba się też martwić o domowe finanse, gdyż bez problemu można w naszym kraju znaleźć obiekty za rozsądną kwotę i w bardzo dobrych warunkach. Z pewnością dobrym kierunkiem jest województwo podkarpackie i tamtejsze wsie oraz niewielkie miejscowości, położone z daleka od utartych szlaków i ciągle jeszcze nieodkryte przez masową turystykę. Bez wątpienia należy do nich Iwonicz-Zdrój.

Ta niewielka miejscowość turystyczna położona jest mniej więcej 14 kilometrów na południe od Krosna, polskiej stolicy wyrobów ze szkła i porcelany. Malownicza dolina Iwonickiego Potoku, w której pierwotnie założono osadę, to jeden z najbardziej malowniczych fragmentów tego i tak bardzo ładnego regionu. Iwonicz-Zdrój gwarantuje noclegi zarówno wielbicielom i miłośnikom zimowego szaleństwa, jak i osobom, które potrzebują nieco odpoczynku i relaksu na łonie natury nieskażonej przemysłem ani ręką człowieka.

Iwonicz-Zdrój to bez wątpienia jedno z najstarszych oraz najbardziej znanych i lubianych uzdrowisk w naszym kraju. Jego tradycja sięga niemal 450 lat wstecz i nic nie wskazuje na to, aby jego popularność miała się zmniejszyć. W Iwoniczu znajduje się mnóstwo atrakcji turystycznych z zabytkowym centrum i Pijalnia Wód na czele. Oprócz tego niezliczone szlaki piesze i rowerowe, a także baseny kryte, liczne tereny rekreacyjne oraz jaskinia solna. To wszystko czeka na turystów spragnionych nieco odpoczynku i relaksu bez obowiązków domowych czy służbowych w najbliższej perspektywie.

Na terenie miasta znajdują się bardzo liczne źródła lecznicze oraz dość popularne w regionie odwierty solanek jodobromowych i dziwnie pachnące, ale bardzo zdrowe wody siarczkowe. Iwonicz-Zdrój to ogromny ośrodek lecznictwa uzdrowiskowego i oczywiście sanatoryjnego. Leczy się tutaj z dużym powodzeniem choroby układu ruchu, układu trawiennego, bóle reumatologiczne, choroby i schorzenia dróg oddechowych, schorzenia kobiece, skóry, a nawet osteoporozę i nadmierną otyłość. Nie ulega wątpliwości, że warto tutaj przyjechać. To miasto żyje i ma niepowtarzalną atmosferę, którą można poczuć tylko na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *