Wydarzenia kulturalne w Juracie

Województwo pomorskie to jeden z najczęściej odwiedzanych regionów Polski. Liczne miasta oraz miejscowości stanowią bardzo atrakcyjną ofertę dla wszystkich osób szukających odpowiedniego miejsca na spędzenie swojego urlopu. Jednym z częściej wybieranych miejsc do spędzenia wakacji jest Jurata, czyli wschodnia dzielnica Jastarni. Nazwa tej dzielnicy pochodzi od imienia bogini. Jak głosi legenda Jurata zakochała się w ubogim rybaku, co było z jej strony przeciwstawieniem się woli ojca. Jurata to prawdziwy raj dla turystów, posiada bardzo rozwiniętą bazę noclegową (sprawdź). Każdy znajdzie tu przytulny, wygodny nocleg dla siebie.

Już od wielu lat Jurata pełni funkcje kurortu wypoczynkowego. Na początku dwudziestego wieku odbywały się tutaj liczne spotkania elit intelektualnych oraz artystycznych z terenu całej Polski. Jurata to ulubione miejsce niezwykłego malarza Wojciecha Kossaka, który właśnie z tego miejsca czerpał swoje inspiracje. W obecnej chwili możemy zwiedzić wystawę twórczości tegoż artysty. Jurata to miejsce, w którym co roku odbywa się wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych. Cyklicznie organizowana jest tutaj Muzyczno-Sportowa Majówka, podczas której możemy wziąć udział w licznych koncertach znanych polskich muzyków. Odbywają się tutaj także mecze piłki nożnej, w których udział biorą miejscowe drużyny. Podczas tej imprezy organizowane są różne loterie, z których całość dochodu przeznaczana jest na cele charytatywne takie jak pomoc ubogim rodzinom zamieszkującym Jastarnię i Juratę. Bardzo ciekawym wydarzeniem kulturalnym jest koncert ,,Pieśni i Arie”, w trakcie którego możemy posłuchać uczniów szkół muzycznych z wydziałów wokalnych, którzy prezentują bogaty repertuar muzyki klasycznej.

Ogromną popularnością cieszą się wyprawy wędkarskie na łososie. W rejsach tych mogą brać udział turyści, którzy z bliska mogą zobaczyć akt połowu. Co roku odbywa się tutaj impreza pod nazwą ,,Koncert Gwiazd”, który prowadzony jest przez znakomite, popularne polskie oraz zagraniczne zespołu muzyczne. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszy się także coroczny maraton, który prowadzi przez ulice i drogi Juraty, Jastarni i innych pobliskich miast i miejscowości. W wydarzeniu tym zawsze bierze udział kilka tysięcy osób. Jurata to idealne miejsce do wakacyjnego odpoczynku. Mnogość atrakcji jakie możemy tutaj znaleźć jest ogromną zaletą tego regionu. Z roku na rok możemy spotkać tutaj coraz większą liczbę turystów.