Zakopane – centrum sportów zimowych

Południowy region Polski od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów zarówno z naszego kraju jak i zza granicy. Duża ilość pięknych miast i miasteczek sprawia, że region ten jest niezwykle atrakcyjny.

Jednym z najpopularniejszych miast położonych w województwie małopolskim jest Zakopane. Miasto to istnieje od szesnastego wieku. Panuje tutaj niezwykła tradycja i kultura, która kultywowana jest od wielu lat. Zakopane położone jest u stóp Tatr, w Kotlinie Zakopiańskiej. Częste odwiedziny tego miejsca przez turystów spowodowały, że Urząd Miasta stworzył tutaj stronę internetową, na której możemy znaleźć wiele przydatnych informacji, które pozwolą nam na zaplanowanie idealnej wycieczki. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się zakładka, w której można znaleźć swoiste zestawienie ofert wszystkich funkcjonujących tutaj pensjonatów oraz schronisk [Zakopane➩meteor-turystyka.pl].

Ze względu na świetne warunki klimatyczne i terytorialne co roku odbywają się tutaj liczne zawody sportowe. Największą popularnością cieszą się sporty zimowe. Obecność skoczni narciarskiej sprawiła, że odbywają się tutaj Puchary Świata w skokach narciarskich [Zakopane➩wikipedia.org]. Na terenie Zakopanego możemy znaleźć wiele nowoczesnych stoków narciarskich. Są one wyposażone w wyciągi, w okresie zimowym miejsca te są sztucznie naśnieżane. Znajdziemy tutaj także Szkołę Sportów Zimowych, w której prowadzone są zajęcia dla różnych grup wiekowych. Można tutaj nauczyć się jazdy na nartach, snowboardzie czy też można potrenować skoki narciarskie. Obok obiektów tych stacjonują ratownicy medyczni, którzy dbają o bezpieczeństwo wszystkich osób korzystających ze stoków. Zakopane to także miejsce, w którym odbywają się Mistrzostwa Świata w Łyżwiarstwie Szybkim.

Ogromną zaletą Zakopanego jest fakt, iż odbywają się tutaj także liczne wydarzenia kulturalne. Bardzo popularną imprezą jest Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, podczas którego możemy zobaczyć tradycyjne tańce danego regionu, spróbować lokalnych przysmaków oraz posłuchać muzyki folklorystycznej. Ciekawą imprezą są także Dni Tatr, podczas których możemy posłuchać koncertów znanych grup muzycznych oraz wziąć udział w ciekawych konkursach.